Παρουσίαση του νέου ψηφιακού κέντρου καινοτομίας της Chubb στη Θεσσαλονίκη

Την Πέμπτη 23 Νοεμβρίου, 18:30 – 19:30, στην αίθουσα Η6 του Τμήματος μας, θα γίνει παρουσίαση του νέου ψηφιακού κέντρου καινοτομίας της Chubb στη Θεσσαλονίκη.

Η Chubb είναι μια παγκόσμια εταιρεία που επενδύει σημαντικά με σκοπό να αναπτυχθεί και να ευδοκιμήσει στην ψηφιακή εποχή.

Το νέο κέντρο έχει τοποθετηθεί στρατηγικά στην Ελλάδα για να υποστηρίξει τον ψηφιακό μας μετασχηματισμό, καθώς και τις επιχειρηματικές μας δραστηριότητες σε 27 χώρες της Ευρώπης.

Πιο συγκεκριμένα, η Chubb:

• Δραστηριοποιείται σε 54 χώρες και επικράτειες,
• Διαθέτει πάνω από $200 δισ. σε περιουσιακά στοιχεία,
• και πάνω από $52 δισ. μεικτά ασφάλιστρα το 2022.

Το Ψηφιακό Κέντρο Τεχνολογικών Υπηρεσιών της Chubb αναπτύσσει ήδη καινοτόμες τεχνολογίες που βελτιώνουν την εμπειρία του πελάτη, αυξάνουν την αποδοτικότητα και επιταχύνουν την ψηφιακό μετασχηματισμό του οργανισμού.

Για την ανάπτυξη του Τεχνολογικού μας Κέντρου, οι φοιτητές αλλά και οι απόφοιτοι των ελληνικών πανεπιστημίων είναι απαραίτητοι, ενώ η υποστήριξη και η εμπιστοσύνη σας είναι καίριας σημασίας για τη δημιουργία μιας αμοιβαίας επωφελούς συνεργασίας.

Η γνώση και η εξειδίκευση του δικτύου των φοιτητών, αλλά και αποφοίτων σας, σε συνδυασμό με τις δεξιότητες που θα αποκτήσουν μέσω της Chubb, μπορούν να προάγουν την καινοτομία, την αλλαγή, αλλά και την δημιουργία ενός καλύτερου μέλλοντος.

Οι θέσεις εργασίας που προσφέρονται είναι ενδεικτικά οι παρακάτω:

• Data Engineers
• Java Software Engineers
• Solution Architects
• IT Business Analysts
• Full Stack Engineers
• Data Scientists
• PowerBI Developers
• QA Engineers
• .Net Software Engineers
• ML Engineers
• IT Project Manager
• Database Administrators
• Application Security Analysts

Κάντε κλικ εδώ για να δείτε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εταιρεία και μερικά από τα project της!

Στη διάθεσή σας.

Με εκτίμηση,